Symulatory finansowe online dla Toyota Financial Services Corporation
Symulatory finansowe online dla Toyota Financial Services Corporation

Symulatory finansowe online dla Toyota Financial Services Corporation

Współpraca pomiędzy MakoLab a europejskim oddziałem Toyoty (Toyota Motor Europe) trwa z sukcesami od kilku lat. Od zeszłego roku mamy przyjemność współpracować również z finansowym ramieniem japońskiego giganta – Toyota Financial Services Corp. (TFS), dla którego wdrażamy rozwiązania wspierające proces decyzyjny dot. finansowania zakupu samochodu, czyli symulatory finansowe on-line.

Wkomponowane w stronę producenta i dealerów symulatory finansowe pozwalają użytkownikom na szybką analizę warunków zakupu samochodu z wykorzystaniem takich instrumentów finansowych jak leasing bądź kredyt. Z tej perspektywy za najważniejsze czynniki decydujące o przydatności takiego rozwiązania, należy uznać bieżący dostęp do podstawowych parametrów finansowych (np. oprocentowanie czy wymagany wkład własny), jak również przejrzystość otrzymywanych wyników.
MakoLab odpowiedzialny jest za rozbudowę i modyfikację istniejącego narzędzia wykorzystywanego przez TFS, w tym odświeżenie i optymalizację interfejsu jak również poprawę wydajności. Rozwiązanie ma być z założenia proste w obsłudze i przyjazne dla użytkownika. Po określeniu kilku podstawowych parametrów, w czasie rzeczywistym użytkownik ma otrzymać dostępne opcje finansowania zakupu samochodu. Całość oparta jest na wysoce wydajnej infrastrukturze przepływu danych oraz zaawansowanej części Back Office, zaprojektowanej zgodnie z filozofią „zarządzaj globalnie, działaj lokalnie”. Pozwala to centrali firmy zachować kontrolę nad brand identity, a przedstawicielstwom krajowym korzystać z lokalnych danych finansowych.
Symulatory zostały wdrożone do tej pory na stronach internetowych Toyoty i Lexusa w Szwecji, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Finlandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Francji i na Węgrzech i będą się stopniowo pojawiać na pozostałych rynkach Europy i Afryki obsługiwanych przez TFS. Trwają również prace nad rozbudową narzędzia o dodatkowe funkcjonalności, które pozwolą stać się jeszcze bardziej wielofunkcyjnym rozwiązaniem biznesowym.
Powiązane artykuły
W 100% elektryczne Renault ZOE w widoku 360 dzięki Virtual Car 360 Player

Na ulicach największych miast Polski można spotkać w 100% elektryczne Renault ZOE w barwach Traficara, z zasięgiem 300 km – największym w swojej klasie, w ramach specjalnej akcji Roadshow ZOE. Dzięki stworzonemu przez MakoLab Virtual Car 360 Player użytkownicy mogą zobaczyć jego prezentację 360 w kilku widokach online i sprawdzić poszczególne funkcje zanim usiądą za kierownicą.
Nowa wersja emulatora aplikacji R-Link2 dla Renault

MakoLab stworzył nową wersję emulatora R-Link dla Renault. R-Link2 emulator – bo tak brzmi pełna nazwa nowej wersji rozwiązania – to aplikacja webowa symulująca pracę systemu multimedialnego R-Link2, dostępnego w samochodach marki Renault. Jest ona szczególnie użyteczna dla potencjalnych partnerów biznesowych, gdyż umożliwia prezentację możliwości systemu dostępnego w samochodach Renault. Skorzystają z niej także klienci, którzy będą chcieli nauczyć się korzystać z systemu.
MakoLab promuje w Internecie markę Krotoski – Cichy

W czerwcu ruszyła kampania AdWords marki Krotoski – Cichy, autoryzowanego dealera marek Audi, Volkswagen i Volkswagen Użytkowe oraz Partnera serwisowego Škody. Za realizację działań promocyjnych w Internecie odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.