MakoLab zdobywa II miejsce w Konkursie Ontologii za GLEIO!

MakoLab zdobywa II miejsce w Konkursie Ontologii za GLEIO!

Opublikowany

Odnotowaliśmy kolejny duży sukces na arenie międzynarodowej. Ontologia GLEIO,opracowana przez Roberta Trypuza, Dominika Kuzińskiego i Mirka Sopka z MakoLabu, zdobyła drugie miejsce w Konkursie Ontologii, organizowanym przez International Association for Ontology and Its Applications (IAOA ). W konkursie brało udział dziewięć zespołów specjalistów, pracujących nad ontologiami. Opracowana przez zespół MakoLab ontologia znalazła się w finałowej trójce i była zaprezentowana przez Roberta Trypuza na międzynarodowej konferencji ontologii formalnej (FOIS 2016) w Annecy we Francji.

Ontologia GLEIO opisuje najważniejszą współczesną metodę identyfikacji banków, instytucji finansowych i innych podmiotów – uczestników transakcji finansowych znaną jako LEI – Legal Entity Identifier. Najważniejszą jej cechą, wyróżniającą ją w stosunku do innych ontologii, jest innowacyjna metoda opisania zmian w czasie, jakim podlegają identyfikatory LEI lub dane z nimi powiązane, w praktyce ich stosowania we współczesnym świecie. To właśnie ta cecha spowodowała tak wysoką ocenę naszej ontologii i przyniosła jej tak znaczącą nagrodę. W praktyce ontologia GLEIO stanowi fundament portalu www.lei.info zbudowanego przez MakoLab na potrzeby globalnych instytucji finansowych.
MakoLab inwestuje od wielu lat w rozwój innowacyjnych technologii związanych ogólnie z koncepcją „smart-data” (inteligentne dane), mającą swój wyraz m.in. w technologiach semantycznych. Technologie te są istotnym składnikiem cyfrowych produktów i usług MakoLabu dla sektora finansowego.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Punkt dla MakoLab – wyróżnienie w plebiscycie ,,Punkt dla Łodzi”

temu

MakoLab uzyskał wyróżnienie w konkursie ,,Punkt dla Łodzi”. Firma zwyciężyła w kategorii Instytucje - za zasługi dla promowania Łodzi na polu międzynarodowego biznesu internetowego.
MakoLab prezentuje nowe rozwiązanie LEI.INFO na RegTech Data Summit 2018

temu

Na świecie jest ich już ponad 980 milionów. Działają w 170 krajach. To podmioty z sektora finansowego, które mogą zostać zidentyfikowane poprzez LEI – globalny standard uznawany i wymagany przez coraz większą liczbę regulatorów na całym świecie. Amerykańska spółka MakoLab USA opracowała platformę LEI.INFO, dzięki której można uzyskać natychmiastowy dostęp do bazy podmiotów posiadających LEI jak również otrzymać pomoc w uzyskaniu własnego unikalnego identyfikatora.
MakoLab wzmacnia zespoły zagranicą

temu

Projekty zagraniczne stanowią główne źródło przychodów MakoLab. Wobec tego wzmacniamy swoją reprezentację w biurach w USA i Wielkiej Brytanii. Od stycznia dołączyły do nas dwie nowe osoby, które będą wspierały rozwój MakoLab na rynkach zagranicznych.
MakoLab z certyfikatem ISO 27001

temu

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy proces certyfikacyjny na zgodność naszego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji z międzynarodową normą ISO 27001-2014. MakoLab z sukcesem zakończył proces audytowy i otrzymał certyfikat od TUV Nord Polska. Dokument potwierdza działanie firmy zgodnie z najwyższymi standardami, zwiększając jej szanse na nawiązanie współpracy z globalnymi graczami na rynku.