Nowa witryna Renault Polska

Nowa witryna Renault Polska

Opublikowany

W ramach projektu Helios Renault dokonuje globalnej zmiany swojej identyfikacji wizualnej w sieci. Cały proces, zaplanowany na kilka lat, dotyczy odświeżenia 350 witryn internetowych, ale też wielu narzędzi i aplikacji wszystkich marek grupy Renault na świecie – czyli również Nissana, Infinity, Dacii i in. Głównym celem projektu jest unifikacja serwisów na potrzeby marki globalnej jaką jest Renault i dostosowanie witryn do najbardziej aktualnych trendów w komunikacji z użytkownikami. Customer i user experience serwisów są absolutnie na najwyższymi poziomie i są efektem niezliczonej liczby testów i badań.

W projekcie Helios uczestniczymy od samego początku jako członek międzynarodowego zespołu na czele którego stoi Digitas LBi. Pełnimy rolę partnera odpowiedzialnego za integrację nowych stron z dotychczasowymi systemami zewnętrznymi, a także migrację danych.  
W ostatnich miesiącach pracowaliśmy nad nową stroną dla Renault Polska, która 10 grudnia ujrzała światło dzienne. Naszym zadaniem było stworzenie struktury strony oraz migracja danych ze starej platformy na nową scentralizowaną platformę Helios, opartą na rozwiązaniu Adobe Experience Manager. Zadbaliśmy o właściwą implementację  treści i migrację danych pod kątem wyszukiwarek (tzw. mapping), aby przełączenie pomiędzy starym a nowym serwisem nie spowodowało „strat”  w wynikach wyszukiwania w Google. Udało się.
Do naszych zadań należało również opracowanie formularzy kontaktowych, testy wdrożeniowe i integracja witryny z wykorzystywanymi przez Renault modułami, również naszego autorstwa: Lead Managment Tool (narzędzie do zarządzania leadami, Owner Services (My Renault), symulatory finansowe, wyszukiwarka samochodów używanych (http://uzywane.renault.pl/). Przygotowaliśmy nowe wersje istniejących już minisite’ów: Promocje (http://promocje.renault.pl/) i Renault dostępnych od ręki (http://odreki.renault.pl/), które zostały dostosowane do nowej szaty graficznej strony. 
Nowa strona jest w pełni responsywna i intuicyjna w obsłudze. Najważniejsze informacje – o ofercie, usługach i samej firmie zostały zebrane w 3 zakładkach górnego menu: Samochody, Usługi i Świat Renault. Na stronie można nie tylko wybrać dla siebie idealny samochód – nowy lub używany – ale też znaleźć dilera, ubezpieczyć samochód, umówić się na serwis lub jazdę próbną. W razie wątpliwości, klienci mogą skontaktować się z konsultantem, używając chatu online.
W ostatnim czasie, także w ramach projektu Heliosa, uruchomione zostały witryny Renault na Węgrzech i w Rumunii, a już niebawem – także przy naszym udziale – zostaną opublikowane strony Czech i Słowacji.

Udostępnij

Powiązane artykuły
MakoLab promuje w Internecie markę Krotoski – Cichy

temu

W czerwcu ruszyła kampania AdWords marki Krotoski – Cichy, autoryzowanego dealera marek Audi, Volkswagen i Volkswagen Użytkowe oraz Partnera serwisowego Škody. Za realizację działań promocyjnych w Internecie odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

temu

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.
Ceramika Paradyż z nową witryną autorstwa MakoLab

temu

Opublikowana została nowa strona internetowa czołowego producenta ceramiki i gresu - Ceramiki Paradyż. Za jej realizację oraz działania związane z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
MakoLab autorem nowej odsłony serwisu kulinarnego Uwielbiam.pl od Grupy Maspex

temu

Od początku września, zarówno pasjonaci, jak i początkujący entuzjaści gotowania mają do dyspozycji całkowicie odmieniony serwis Uwielbiam.pl. To innowacyjne miejsce wirtualnych spotkań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Tysiące przepisów i porad, a to wszystko w formie unikalnego narzędzia, którego nie było dotychczas na rynku. Za nową koncepcję graficzną serwisu i wdrożenie odpowiada agencja MakoLab.

Nowa odsłona niemieckiej witryny ScooterKingZ – sklepu o solidnych podstawach

W grudniu miała premierę nowa edycja niemieckiego sklepu internetowego scooterkingz.com. Właściciel portalu, firma ScooterKingZ GmbH, jest jednym z najbardziej znanych w Niemczech i jednym z bardziej znanych w Europie dostawców części zamiennych oraz akcesoriów do tuningu skuterów.