Nowa witryna Renault Polska

Nowa witryna Renault Polska

W ramach projektu Helios Renault dokonuje globalnej zmiany swojej identyfikacji wizualnej w sieci. Cały proces, zaplanowany na kilka lat, dotyczy odświeżenia 350 witryn internetowych, ale też wielu narzędzi i aplikacji wszystkich marek grupy Renault na świecie – czyli również Nissana, Infinity, Dacii i in. Głównym celem projektu jest unifikacja serwisów na potrzeby marki globalnej jaką jest Renault i dostosowanie witryn do najbardziej aktualnych trendów w komunikacji z użytkownikami. Customer i user experience serwisów są absolutnie na najwyższymi poziomie i są efektem niezliczonej liczby testów i badań.

W projekcie Helios uczestniczymy od samego początku jako członek międzynarodowego zespołu na czele którego stoi Digitas LBi. Pełnimy rolę partnera odpowiedzialnego za integrację nowych stron z dotychczasowymi systemami zewnętrznymi, a także migrację danych.  
W ostatnich miesiącach pracowaliśmy nad nową stroną dla Renault Polska, która 10 grudnia ujrzała światło dzienne. Naszym zadaniem było stworzenie struktury strony oraz migracja danych ze starej platformy na nową scentralizowaną platformę Helios, opartą na rozwiązaniu Adobe Experience Manager. Zadbaliśmy o właściwą implementację  treści i migrację danych pod kątem wyszukiwarek (tzw. mapping), aby przełączenie pomiędzy starym a nowym serwisem nie spowodowało „strat”  w wynikach wyszukiwania w Google. Udało się.
Do naszych zadań należało również opracowanie formularzy kontaktowych, testy wdrożeniowe i integracja witryny z wykorzystywanymi przez Renault modułami, również naszego autorstwa: Lead Managment Tool (narzędzie do zarządzania leadami, Owner Services (My Renault), symulatory finansowe, wyszukiwarka samochodów używanych (http://uzywane.renault.pl/). Przygotowaliśmy nowe wersje istniejących już minisite’ów: Promocje (http://promocje.renault.pl/) i Renault dostępnych od ręki (http://odreki.renault.pl/), które zostały dostosowane do nowej szaty graficznej strony. 
Nowa strona jest w pełni responsywna i intuicyjna w obsłudze. Najważniejsze informacje – o ofercie, usługach i samej firmie zostały zebrane w 3 zakładkach górnego menu: Samochody, Usługi i Świat Renault. Na stronie można nie tylko wybrać dla siebie idealny samochód – nowy lub używany – ale też znaleźć dilera, ubezpieczyć samochód, umówić się na serwis lub jazdę próbną. W razie wątpliwości, klienci mogą skontaktować się z konsultantem, używając chatu online.
W ostatnim czasie, także w ramach projektu Heliosa, uruchomione zostały witryny Renault na Węgrzech i w Rumunii, a już niebawem – także przy naszym udziale – zostaną opublikowane strony Czech i Słowacji.
Powiązane artykuły
W 100% elektryczne Renault ZOE w widoku 360 dzięki Virtual Car 360 Player

Na ulicach największych miast Polski można spotkać w 100% elektryczne Renault ZOE w barwach Traficara, z zasięgiem 300 km – największym w swojej klasie, w ramach specjalnej akcji Roadshow ZOE. Dzięki stworzonemu przez MakoLab Virtual Car 360 Player użytkownicy mogą zobaczyć jego prezentację 360 w kilku widokach online i sprawdzić poszczególne funkcje zanim usiądą za kierownicą.
Nowa wersja emulatora aplikacji R-Link2 dla Renault

MakoLab stworzył nową wersję emulatora R-Link dla Renault. R-Link2 emulator – bo tak brzmi pełna nazwa nowej wersji rozwiązania – to aplikacja webowa symulująca pracę systemu multimedialnego R-Link2, dostępnego w samochodach marki Renault. Jest ona szczególnie użyteczna dla potencjalnych partnerów biznesowych, gdyż umożliwia prezentację możliwości systemu dostępnego w samochodach Renault. Skorzystają z niej także klienci, którzy będą chcieli nauczyć się korzystać z systemu.
MakoLab promuje w Internecie markę Krotoski – Cichy

W czerwcu ruszyła kampania AdWords marki Krotoski – Cichy, autoryzowanego dealera marek Audi, Volkswagen i Volkswagen Użytkowe oraz Partnera serwisowego Škody. Za realizację działań promocyjnych w Internecie odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.