Nowa odsłona niemieckiej witryny ScooterKingZ – sklepu o solidnych podstawach

Nowa odsłona niemieckiej witryny ScooterKingZ – sklepu o solidnych podstawach

Opublikowany

W grudniu miała premierę nowa edycja niemieckiego sklepu internetowego scooterkingz.com. Właściciel portalu, firma ScooterKingZ GmbH, jest jednym z najbardziej znanych w Niemczech i jednym z bardziej znanych w Europie dostawców części zamiennych oraz akcesoriów do tuningu skuterów. 

Firma aktywnie rozwija również markę, gromadząc poprzez swoje serwisy społeczność fanów dwóch kółek (http://www.sqtery.com/)oraz organizując coroczne, legendarne już wydarzenie – Scooter Weekend.
Prowadząc biznes w dużej mierze poprzez kanały internetowe, firma zwróciła się do MakoLab z zadaniem odświeżenia niemieckiego sklepu (witryna scooterkingz.com) i zaproponowanie platformy e-commerce zdolnej obsłużyć tysiące dostępnych produktów. Niebagatelne znaczenie miały tu parametry techniczne platformy, na której zostanie zbudowana nowa witryna, stąd zdecydowany wybór OXID Professional.
Poza skalowalnością, modularnością czy niezawodną i szybką obsługą dużej liczby transakcji, warto podkreślić rolęjaką OXID Professional odegrał w sprawnym zasileniu ogromnej bazy produktowej ScooterKingZ w początkowej fazie projektu. Pobranie tak dużej ilości danych z dwóch różnych źródeł oferty sklepu (Solr oraz Pixie), przebiegło wyjątkowo sprawnie dzięki wykorzystaniu technicznych kanałów platformy OXID Professional. Przeprowadzona z sukcesem integracja pozwala w tej chwili operatorowi sklepu na bezpośrednie uzupełnianie bazy oraz kontrolę stanów magazynowych.
W ramach prac nad projektem, eksperci MakoLab przeprowadzili również integrację z systemem płatności PayPal, usprawnili poruszanie się po bogatej ofercie sklepu implementując zestaw filtrów ukierunkowanych, a zespół graficzny odpowiedzialny jest za warstwę graficzną obecnej edycji strony. Witryna jest w pełni responsywna (RWD) i działa bez zakłóceń, niezależnie od urządzenia wybranego przez jej użytkownika.
Zapoznaj się z ofertą sklepu na https://www.scooterkingz.com/

Udostępnij

Powiązane artykuły
MakoLab autorem nowej odsłony serwisu kulinarnego Uwielbiam.pl od Grupy Maspex

temu

Od początku września, zarówno pasjonaci, jak i początkujący entuzjaści gotowania mają do dyspozycji całkowicie odmieniony serwis Uwielbiam.pl. To innowacyjne miejsce wirtualnych spotkań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Tysiące przepisów i porad, a to wszystko w formie unikalnego narzędzia, którego nie było dotychczas na rynku. Za nową koncepcję graficzną serwisu i wdrożenie odpowiada agencja MakoLab.
MakoLab i Renault na Bliskim Wschodzie – wdrożenie nowej wersji witryny Renault w Iranie

temu

MakoLab zgodnie z planem zakończył kolejną realizację dla marki Renault. Tym razem wykonał pełne wdrożenie nowej witryny w Iranie z wykorzystaniem kluczowych autorskich rozwiązań.
Integracja LMT z SAP na potrzeby Renault na Bliskim Wschodzie - prosta i sprawna obsługa klienta

temu

Na zlecenie naszego klienta Renault w Arabii Saudyjskiej wykonaliśmy integrację instalacji autorskiego narzędzia MakoLab, Lead Management Tool, z oprogramowaniem SAP. To pierwsza tego typu realizacja w regionie Middle East. Zaproponowane przez MakoLab rozwiązanie znacznie ułatwia pracę importerom z Arabii Saudyjskiej umożliwiając posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu. W efekcie podnosi to jakość obsługi klientów.
Nowy układ menu na stronach Dacia w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech

temu

Na polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej stronie marki Dacia użytkownicy mogą korzystać już z nowej, uproszczonej i zoptymalizowanej pod kątem użyteczności wersji menu. 

Prace nad fibo.schema.org - ontologią dla sektora finansowego opracowywaną przez FIBO™ - ruszyły pełną parą!

Mirek Sopek, wiceprezes MakoLab, we wrześniu dołączył do zespołu zarządzającego FIBO W3C Community Group, którego celem jest opracowanie fibo.schema.org – standard opisu danych strukturalnych dla sektora finansowego.