Prace nad fibo.schema.org - ontologią dla sektora finansowego opracowywaną przez FIBO™ - ruszyły pełną parą!

Prace nad fibo.schema.org - ontologią dla sektora finansowego opracowywaną przez FIBO™ - ruszyły pełną parą!

Opublikowany

Mirek Sopek, wiceprezes MakoLab, we wrześniu dołączył do zespołu zarządzającego FIBO W3C Community Group, którego celem jest opracowanie fibo.schema.org – standard opisu danych strukturalnych dla sektora finansowego.

Prace nad wprowadzeniem ontologii FIBO™ do standardu schema.org prowadzone są pod przewodnictwem FIBO Content Team, powołanego przez EDM Council, którego liderami są David Newman, Senior Vice President Wells Fargo i Dennis Wisnosky, założyciel Wizdom Systems.
W pracach nad fibo.schema.org będzie uczestniczył międzynarodowy zespół specjalistów (Martin Hepp, Richard Wallis, Dominik Kuzinski, Robert Trypuz, Piotr Goetzen and Adam Lis,) na czele którego stać będzie właśnie Mirek Sopek. To ogromne wyróżnienie i zarazem potwierdzenie wysokich kompetencji specjalistów m.in. z MakoLab. Więcej informacji i zaproszenie do udziału w pracach zespołu pod linkiem: https://goo.gl/qVNOgS.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Punkt dla MakoLab – wyróżnienie w plebiscycie ,,Punkt dla Łodzi”

temu

MakoLab uzyskał wyróżnienie w konkursie ,,Punkt dla Łodzi”. Firma zwyciężyła w kategorii Instytucje - za zasługi dla promowania Łodzi na polu międzynarodowego biznesu internetowego.
MakoLab prezentuje nowe rozwiązanie LEI.INFO na RegTech Data Summit 2018

temu

Na świecie jest ich już ponad 980 milionów. Działają w 170 krajach. To podmioty z sektora finansowego, które mogą zostać zidentyfikowane poprzez LEI – globalny standard uznawany i wymagany przez coraz większą liczbę regulatorów na całym świecie. Amerykańska spółka MakoLab USA opracowała platformę LEI.INFO, dzięki której można uzyskać natychmiastowy dostęp do bazy podmiotów posiadających LEI jak również otrzymać pomoc w uzyskaniu własnego unikalnego identyfikatora.
MakoLab wzmacnia zespoły zagranicą

temu

Projekty zagraniczne stanowią główne źródło przychodów MakoLab. Wobec tego wzmacniamy swoją reprezentację w biurach w USA i Wielkiej Brytanii. Od stycznia dołączyły do nas dwie nowe osoby, które będą wspierały rozwój MakoLab na rynkach zagranicznych.
MakoLab z certyfikatem ISO 27001

temu

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy proces certyfikacyjny na zgodność naszego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji z międzynarodową normą ISO 27001-2014. MakoLab z sukcesem zakończył proces audytowy i otrzymał certyfikat od TUV Nord Polska. Dokument potwierdza działanie firmy zgodnie z najwyższymi standardami, zwiększając jej szanse na nawiązanie współpracy z globalnymi graczami na rynku.