Nowa strategia rozwoju i nowa strona internetowa MakoLab

Nowa strategia rozwoju i nowa strona internetowa MakoLab

Opublikowany

W środę miała miejsce uroczysta prezentacja nowej filozofii i strategii rozwoju firmy połączona z premierą nowej strony internetowej MakoLab. Witryna została przygotowana w technologii RWD w oparciu o Sitecore Customer Engagement Platform. 

Nowy claim MakoLab to Digital Agility. Stanowi on z jednej strony nawiązanie do metodyk prowadzenia projektów Agile, a z drugiej podkreśla zwinność firmy w poruszaniu się po świecie nowoczesnych technologii. 
Strategia rozwoju firmy opiera się w dużej mierze na zasadzie konwergencji. Idea konwergencji jako naturalnego kierunku rozwoju agencji interaktywnych została przedstawiona przez Boba Lorda i Ray’a Veleza z nowojorskiej agencji Razorfish w książce Converge: Transforming Business at the Intersection of Marketing and Technology. Zdaniem autorów największym wyzwaniem, a jednocześnie koniecznością, jest obecnie pogodzenie takich obszarów działalności jak kreatywność i technologia, sprawdzone rozwiązania i innowacje, oprogramowanie biznesowe i webowe aplikacje do obsługi stron i sklepów internetowych. 
Aby odnieść sukces na rynku nowych mediów konieczne jest odejście od specjalizacji w jednym zagadnieniu i dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań, które będą atrakcyjne wizualnie, intuicyjne w obsłudze i ciekawe w treściach, a jednocześnie będą gromadzić szczegółowe dane i zapewniać bogate zaplecze e-marketingowe. 
Zasada konwergencji przekłada się także na organizację pracy w firmie i w tym wypadku oznacza odejście od pracy w wyspecjalizowanych działach na rzecz zespołów projektowych, składających się z osób o różnych kompetencjach.

Udostępnij

Komunikacja Renault Polska z dziennikarzami łatwiejsza niż kiedykolwiek - przedstawiamy nowe centrum prasowe

W dzisiejszych czasach stały i szybki kontakt z dziennikarzami to konieczność. Dlatego po udanych wdrożeniach dla Litwy, Łotwy i Estonii przyszła kolej na centrum prasowe dla Renault Polska. Umieszczone na lokalnej stronie Renault, ma za zadanie przyspieszyć i usprawnić proces przekazywania informacji dziennikarzom.