Nowa strategia rozwoju i nowa strona internetowa MakoLab
Nowa strategia rozwoju i nowa strona internetowa MakoLab

Nowa strategia rozwoju i nowa strona internetowa MakoLab

W środę miała miejsce uroczysta prezentacja nowej filozofii i strategii rozwoju firmy połączona z premierą nowej strony internetowej MakoLab. Witryna została przygotowana w technologii RWD w oparciu o Sitecore Customer Engagement Platform. 

Nowy claim MakoLab to Digital Agility. Stanowi on z jednej strony nawiązanie do metodyk prowadzenia projektów Agile, a z drugiej podkreśla zwinność firmy w poruszaniu się po świecie nowoczesnych technologii. 
Strategia rozwoju firmy opiera się w dużej mierze na zasadzie konwergencji. Idea konwergencji jako naturalnego kierunku rozwoju agencji interaktywnych została przedstawiona przez Boba Lorda i Ray’a Veleza z nowojorskiej agencji Razorfish w książce Converge: Transforming Business at the Intersection of Marketing and Technology. Zdaniem autorów największym wyzwaniem, a jednocześnie koniecznością, jest obecnie pogodzenie takich obszarów działalności jak kreatywność i technologia, sprawdzone rozwiązania i innowacje, oprogramowanie biznesowe i webowe aplikacje do obsługi stron i sklepów internetowych. 
Aby odnieść sukces na rynku nowych mediów konieczne jest odejście od specjalizacji w jednym zagadnieniu i dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań, które będą atrakcyjne wizualnie, intuicyjne w obsłudze i ciekawe w treściach, a jednocześnie będą gromadzić szczegółowe dane i zapewniać bogate zaplecze e-marketingowe. 
Zasada konwergencji przekłada się także na organizację pracy w firmie i w tym wypadku oznacza odejście od pracy w wyspecjalizowanych działach na rzecz zespołów projektowych, składających się z osób o różnych kompetencjach.
Powiązane artykuły
MakoLab laureatem Forum Firm Rodzinnych 2018 magazynu Forbes

23 października 2018 roku odbyła się uroczysta Gala Forum Firm Rodzinnych 2018 organizowana przez miesięcznik Forbes. Wśród wyróżnionych znalazła się agencja MakoLab SA, istniejąca na rynku od blisko 30 lat.
MakoLab SA ma #NoweWidoki dla pracowników

MakoLab – spółka realizująca projekty z obszaru transformacji cyfrowej dla globalnych koncernów i największych polskich instytucji, współpracująca m.in. z grupą Renault-Nissan, Toyota Motor Europe, Gjensidige czy mBank – jako pierwszy najemca wprowadziła się do biura w nowopowstałym prestiżowym kompleksie biurowym Ogrodowa 8 – w samym sercu Łodzi. Wywodzący się z  Łodzi lider rozwiązań internetowych dla biznesu zatrudnia już ponad 230 osób, które poza łódzką centralą, pracują w różnych miejscach na świecie – w tym w biurach w Paryżu, Londynie i na Florydzie. Nowych pracowników wciąż przybywa, stąd decyzja o zmianie łódzkiego adresu i wybór najnowocześniejszego obecnie biurowca w Łodzi, spełniającego wysokie wymagania firmy, realizującej zaawansowane technologicznie projekty dla światowych liderów, głównie z branż motoryzacyjnej i finansowej.
MakoLab SA w nowej lokalizacji!

MakoLab SA – Digital Solutions Agency – jest jednym z pierwszym najemców w nowopowstałym, biznesowym centrum Łodzi, zlokalizowanym przy ul. Ogrodowej 8. Mimo, że oficjalnie otwarcie nowej siedziby firmy nastąpi dopiero 2 października, pracownicy już niebawem rozpoczną pracę w tej nowoczesnej i zaprojektowanej w kreatywny sposób przestrzeni. Dynamiczny rozwój firmy, zatrudniającej obecnie ponad 230 osób, a także nowe biuro pozwoli w najbliższym czasie powiększyć zespół pracowników o kilkadziesiąt kolejnych osób. Obecnie firma prowadzi rekrutację na stanowiska project managerów, programistów znających różne języki programowania oraz specjalistów od e-marketingu. Hasło przewodnie otwarcia brzmi #NoweWidoki. Kryje się pod tym dużo nowego, zarówno dla firmy, ludzi, którzy ją tworzą, nowych pracowników, ale też miasta.
Punkt dla MakoLab – wyróżnienie w plebiscycie ,,Punkt dla Łodzi”

MakoLab uzyskał wyróżnienie w konkursie ,,Punkt dla Łodzi”. Firma zwyciężyła w kategorii Instytucje - za zasługi dla promowania Łodzi na polu międzynarodowego biznesu internetowego.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.