Na kalifornijskiej fali, czyli światowy lider w produkcji komponentów silikonowych współpracuje z MakoLab SA!

Na kalifornijskiej fali, czyli światowy lider w produkcji komponentów silikonowych współpracuje z MakoLab SA!

NuSil Technology – to jeden ze światowych liderów w produkcji komponentów silikonowych. Produkty firmy, mającej swoją siedzibę w małej miejscowości Carpinteria na zachodnim wybrzeżu USA, 100 km na północ od Los Angeles, mają zastosowanie zarówno w tajnych programach zbrojeniowych (efekty pracy inżynierów z Kalifornii są wykorzystywane w poszyciu i awionice bombowców strategicznych B-2 Spirit), jak również w ratujących życie stymulatorach serca. Co więcej, NuSil to największy na świecie dostawca silikonów do produkcji implantów piersi.

NuSil to również klient MakoLabu. Z końcem października tego roku, światło dzienne ujrzała nowa oficjalna witryna koncernu, równie zaawansowana technologicznie i wizualnie jak produkty firmy. Strona Nusil.com powstała w oparciu o najnowszą wersję platformy webowej firmy Sitecore – światowego lidera w rozwiązaniach do zarządzania zasobami internetowymi, mogącego kolejny rok z rzędu pochwalić się tytułem najbardziej innowacyjnego dostawcy tego typu rozwiązań webowych wg prestiżowej firmy konsultingowej Gartner (link). (MakoLab jest oficjalnym partnerem Sitecore i wdraża rozwiązania duńskiej firmy w kraju i na świecie). Realizacja projektu zajęła ok. 7 miesięcy. Za kreację, opracowanie struktury i nawigacji witryny odpowiada nowojorska agencja kreatywna Madwell. Praca w trzech strefach czasowych (Łódź i Kalifornię dzieli różnica 9 godzin, do Nowego Jorku jest bliżej, bo 6 godzin) wymagała pewnej elastyczności ze wszystkich stron, ale efekt końcowy wynagradza „conf calle” o świcie bądź późnym wieczorem.
Sitecore Experience Platform to zaawansowane narzędzie marketingowe pozwalające na bardzo precyzyjną personalizację witryny, śledzenie i planowanie postaw konsumenckich, dogłębną analitykę i obsługę wszystkich dostępnych kanałów komunikacji. Służy do tego przyjazna i prosta w obsłudze platforma do zarządzania treścią i aktywnościami marketingowymi.
Projekt wizualny zaproponowany przez Madwell był dużym wyzwaniem od strony architektury systemu. Wielostopniowa animacja, która daje wyjątkowy efekt wizualny i dobrze odzwierciedla stopień zaawansowania NuSil Technology wymagała istotnej optymalizacji. Smaczki wizualne podporządkowane użyteczności serwisu w każdym obszarze witryny mają odzwierciedlać filozofię NuSil Technology i podstawowe punkty przewagi firmy – najwyższą jakość i czystość oferowanych produktów – co w przypadku producenta silikonów jest wyjątkowo ważne. Ważnym i zaawansowanym komponentem witryny jest semantyczna wyszukiwarka produktów. Oferta składa się z kilkuset pozycji o precyzyjnie opisanych parametrach (nie licząc produktów opracowywanych w laboratoriach NuSil na indywidualne zamówienia). W oparciu o język OWL2 stworzono słownik, na podstawie którego zaimplementowano innowacyjną bazę produktową opisaną przy użyciu języka RDF - wykorzystano stworzoną przez MakoLab bibliotekę do translacji danych RDF, Romantic Web. Wdrożenie takiego rozwiązania i tagowanie semantyczne produktów ma na celu poprawę trafności wyszukiwania, lepsze pozycjonowanie strony klienta oraz innowacyjne zarządzanie wyszukiwaniem i edycją bazy produktów. Można powiedzieć, że witryna nusil.com jest już przygotowana na czasy Web 3.0 i najnowsze, wdrażane obecnie algorytmy wyszukiwarek. 
Udany pierwszy projekt zaowocował dalszymi planami współpracy, o których będziemy informować na bieżąco.
"Transforming the science of silicone into the chemistry of care" - jak to robią na nusil.com.
Powiązane artykuły
W 100% elektryczne Renault ZOE w widoku 360 dzięki Virtual Car 360 Player

Na ulicach największych miast Polski można spotkać w 100% elektryczne Renault ZOE w barwach Traficara, z zasięgiem 300 km – największym w swojej klasie, w ramach specjalnej akcji Roadshow ZOE. Dzięki stworzonemu przez MakoLab Virtual Car 360 Player użytkownicy mogą zobaczyć jego prezentację 360 w kilku widokach online i sprawdzić poszczególne funkcje zanim usiądą za kierownicą.
Nowa wersja emulatora aplikacji R-Link2 dla Renault

MakoLab stworzył nową wersję emulatora R-Link dla Renault. R-Link2 emulator – bo tak brzmi pełna nazwa nowej wersji rozwiązania – to aplikacja webowa symulująca pracę systemu multimedialnego R-Link2, dostępnego w samochodach marki Renault. Jest ona szczególnie użyteczna dla potencjalnych partnerów biznesowych, gdyż umożliwia prezentację możliwości systemu dostępnego w samochodach Renault. Skorzystają z niej także klienci, którzy będą chcieli nauczyć się korzystać z systemu.
MakoLab promuje w Internecie markę Krotoski – Cichy

W czerwcu ruszyła kampania AdWords marki Krotoski – Cichy, autoryzowanego dealera marek Audi, Volkswagen i Volkswagen Użytkowe oraz Partnera serwisowego Škody. Za realizację działań promocyjnych w Internecie odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.