Na kalifornijskiej fali, czyli światowy lider w produkcji komponentów silikonowych współpracuje z MakoLab SA!

Na kalifornijskiej fali, czyli światowy lider w produkcji komponentów silikonowych współpracuje z MakoLab SA!

Opublikowany

NuSil Technology – to jeden ze światowych liderów w produkcji komponentów silikonowych. Produkty firmy, mającej swoją siedzibę w małej miejscowości Carpinteria na zachodnim wybrzeżu USA, 100 km na północ od Los Angeles, mają zastosowanie zarówno w tajnych programach zbrojeniowych (efekty pracy inżynierów z Kalifornii są wykorzystywane w poszyciu i awionice bombowców strategicznych B-2 Spirit), jak również w ratujących życie stymulatorach serca. Co więcej, NuSil to największy na świecie dostawca silikonów do produkcji implantów piersi.

NuSil to również klient MakoLabu. Z końcem października tego roku, światło dzienne ujrzała nowa oficjalna witryna koncernu, równie zaawansowana technologicznie i wizualnie jak produkty firmy. Strona Nusil.com powstała w oparciu o najnowszą wersję platformy webowej firmy Sitecore – światowego lidera w rozwiązaniach do zarządzania zasobami internetowymi, mogącego kolejny rok z rzędu pochwalić się tytułem najbardziej innowacyjnego dostawcy tego typu rozwiązań webowych wg prestiżowej firmy konsultingowej Gartner (link). (MakoLab jest oficjalnym partnerem Sitecore i wdraża rozwiązania duńskiej firmy w kraju i na świecie). Realizacja projektu zajęła ok. 7 miesięcy. Za kreację, opracowanie struktury i nawigacji witryny odpowiada nowojorska agencja kreatywna Madwell. Praca w trzech strefach czasowych (Łódź i Kalifornię dzieli różnica 9 godzin, do Nowego Jorku jest bliżej, bo 6 godzin) wymagała pewnej elastyczności ze wszystkich stron, ale efekt końcowy wynagradza „conf calle” o świcie bądź późnym wieczorem.
Sitecore Experience Platform to zaawansowane narzędzie marketingowe pozwalające na bardzo precyzyjną personalizację witryny, śledzenie i planowanie postaw konsumenckich, dogłębną analitykę i obsługę wszystkich dostępnych kanałów komunikacji. Służy do tego przyjazna i prosta w obsłudze platforma do zarządzania treścią i aktywnościami marketingowymi.
Projekt wizualny zaproponowany przez Madwell był dużym wyzwaniem od strony architektury systemu. Wielostopniowa animacja, która daje wyjątkowy efekt wizualny i dobrze odzwierciedla stopień zaawansowania NuSil Technology wymagała istotnej optymalizacji. Smaczki wizualne podporządkowane użyteczności serwisu w każdym obszarze witryny mają odzwierciedlać filozofię NuSil Technology i podstawowe punkty przewagi firmy – najwyższą jakość i czystość oferowanych produktów – co w przypadku producenta silikonów jest wyjątkowo ważne. Ważnym i zaawansowanym komponentem witryny jest semantyczna wyszukiwarka produktów. Oferta składa się z kilkuset pozycji o precyzyjnie opisanych parametrach (nie licząc produktów opracowywanych w laboratoriach NuSil na indywidualne zamówienia). W oparciu o język OWL2 stworzono słownik, na podstawie którego zaimplementowano innowacyjną bazę produktową opisaną przy użyciu języka RDF - wykorzystano stworzoną przez MakoLab bibliotekę do translacji danych RDF, Romantic Web. Wdrożenie takiego rozwiązania i tagowanie semantyczne produktów ma na celu poprawę trafności wyszukiwania, lepsze pozycjonowanie strony klienta oraz innowacyjne zarządzanie wyszukiwaniem i edycją bazy produktów. Można powiedzieć, że witryna nusil.com jest już przygotowana na czasy Web 3.0 i najnowsze, wdrażane obecnie algorytmy wyszukiwarek. 
Udany pierwszy projekt zaowocował dalszymi planami współpracy, o których będziemy informować na bieżąco.
"Transforming the science of silicone into the chemistry of care" - jak to robią na nusil.com.

Udostępnij

Powiązane artykuły
MakoLab autorem nowej odsłony serwisu kulinarnego Uwielbiam.pl od Grupy Maspex

temu

Od początku września, zarówno pasjonaci, jak i początkujący entuzjaści gotowania mają do dyspozycji całkowicie odmieniony serwis Uwielbiam.pl. To innowacyjne miejsce wirtualnych spotkań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Tysiące przepisów i porad, a to wszystko w formie unikalnego narzędzia, którego nie było dotychczas na rynku. Za nową koncepcję graficzną serwisu i wdrożenie odpowiada agencja MakoLab.
MakoLab i Renault na Bliskim Wschodzie – wdrożenie nowej wersji witryny Renault w Iranie

temu

MakoLab zgodnie z planem zakończył kolejną realizację dla marki Renault. Tym razem wykonał pełne wdrożenie nowej witryny w Iranie z wykorzystaniem kluczowych autorskich rozwiązań.
Integracja LMT z SAP na potrzeby Renault na Bliskim Wschodzie - prosta i sprawna obsługa klienta

temu

Na zlecenie naszego klienta Renault w Arabii Saudyjskiej wykonaliśmy integrację instalacji autorskiego narzędzia MakoLab, Lead Management Tool, z oprogramowaniem SAP. To pierwsza tego typu realizacja w regionie Middle East. Zaproponowane przez MakoLab rozwiązanie znacznie ułatwia pracę importerom z Arabii Saudyjskiej umożliwiając posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu. W efekcie podnosi to jakość obsługi klientów.
Nowy układ menu na stronach Dacia w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech

temu

Na polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej stronie marki Dacia użytkownicy mogą korzystać już z nowej, uproszczonej i zoptymalizowanej pod kątem użyteczności wersji menu. 

Marta Ostrowska specjalistką ds. PR w MakoLab

Do zespołu agencji technologiczno - marketingowej MakoLab dołączyła Marta Ostrowska, która objęła stanowisko specjalisty ds. PR. Wcześniej odpowiadała za działania public relations w Bluerank.