Nowy układ menu na stronach Dacia w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech

Nowy układ menu na stronach Dacia w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech

Na polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej stronie marki Dacia użytkownicy mogą korzystać już z nowej, uproszczonej i zoptymalizowanej pod kątem użyteczności wersji menu. 

English version
Trwa globalna unifikacja serwisów należących do Grupy Renault-Nissan. W ramach działań z tego zakresu zespół MakoLab wdraża zmiany w menu na stronach marki Dacia. Kilka usprawnień, mających na celu optymalizację i uproszczenie nawigacji możemy obserwować już na przykładzie polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej wersji strony.
Zmieniony został między innymi sposób prezentacji aut. W starej wersji serwisu po rozwinięciu menu użytkownik widział jedynie nazwy poszczególnych modeli Dacia. Aby dowiedzieć się, jak wyglądają samochody, był zmuszony przeklikać się przez wszystkie pozycje w menu i zapoznać się z nimi już na nowych podstronach. W nowej wersji użytkownik może zobaczyć wizualizację wszystkich modeli niemalże od razu po najechaniu kursorem na pozycję ,,Samochody”. Dzięki temu szybciej może zdecydować, który z nich chce poznać bliżej. Po kliknięciu w interesujący model zostaje przekierowany do odpowiedniej podstrony produktowej, gdzie opisane są wszystkie parametry samochodu.
Ponadto zmniejszono rozmiar głównego banneru umieszczonego w górnej części serwisu i wprowadzono dodatkowe strzałki nawigacji, co z punktu widzenia user experience podpowiada użytkownikowi kolejne kroki. Według Katarzyny Smok, która koordynuje prace związane z wdrożeniem, zmiany są zdecydowanie na plus.

Układ jest bardziej intuicyjny dla użytkownika. W modyfikacji strony marki Dacia cenne są dla nas doświadczenia z pracy przy serwisach Renault. Jest to dobry przykład, jak korzystać z dobrych praktyk projektowych w ramach Grupy.

mówi Katarzyna Smok, Content Management Specialist w MakoLab.

Nowy wygląd menu na stronie dacia.pl

Nowy wygląd menu na stronie dacia.pl

Nowy wygląd menu na stronie dacia.hu

Nowy wygląd menu na stronie dacia.hu

Nowy wygląd menu na stronie dacia.sk

Nowy wygląd menu na stronie dacia.sk

Nowy wygląd menu na stronie dacia.cz

Nowy wygląd menu na stronie dacia.cz

English version
Załączniki

Pobierz wszystkie

170824_Dacia_MakoLab_inf.pras.docx

docx | 125 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W 100% elektryczne Renault ZOE w widoku 360 dzięki Virtual Car 360 Player

Na ulicach największych miast Polski można spotkać w 100% elektryczne Renault ZOE w barwach Traficara, z zasięgiem 300 km – największym w swojej klasie, w ramach specjalnej akcji Roadshow ZOE. Dzięki stworzonemu przez MakoLab Virtual Car 360 Player użytkownicy mogą zobaczyć jego prezentację 360 w kilku widokach online i sprawdzić poszczególne funkcje zanim usiądą za kierownicą.
Nowa wersja emulatora aplikacji R-Link2 dla Renault

MakoLab stworzył nową wersję emulatora R-Link dla Renault. R-Link2 emulator – bo tak brzmi pełna nazwa nowej wersji rozwiązania – to aplikacja webowa symulująca pracę systemu multimedialnego R-Link2, dostępnego w samochodach marki Renault. Jest ona szczególnie użyteczna dla potencjalnych partnerów biznesowych, gdyż umożliwia prezentację możliwości systemu dostępnego w samochodach Renault. Skorzystają z niej także klienci, którzy będą chcieli nauczyć się korzystać z systemu.
MakoLab promuje w Internecie markę Krotoski – Cichy

W czerwcu ruszyła kampania AdWords marki Krotoski – Cichy, autoryzowanego dealera marek Audi, Volkswagen i Volkswagen Użytkowe oraz Partnera serwisowego Škody. Za realizację działań promocyjnych w Internecie odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.