Nowy układ menu na stronach Dacia w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech

Nowy układ menu na stronach Dacia w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech

Opublikowany

Na polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej stronie marki Dacia użytkownicy mogą korzystać już z nowej, uproszczonej i zoptymalizowanej pod kątem użyteczności wersji menu. 

Trwa globalna unifikacja serwisów należących do Grupy Renault-Nissan. W ramach działań z tego zakresu zespół MakoLab wdraża zmiany w menu na stronach marki Dacia. Kilka usprawnień, mających na celu optymalizację i uproszczenie nawigacji możemy obserwować już na przykładzie polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej wersji strony.
Zmieniony został między innymi sposób prezentacji aut. W starej wersji serwisu po rozwinięciu menu użytkownik widział jedynie nazwy poszczególnych modeli Dacia. Aby dowiedzieć się, jak wyglądają samochody, był zmuszony przeklikać się przez wszystkie pozycje w menu i zapoznać się z nimi już na nowych podstronach. W nowej wersji użytkownik może zobaczyć wizualizację wszystkich modeli niemalże od razu po najechaniu kursorem na pozycję ,,Samochody”. Dzięki temu szybciej może zdecydować, który z nich chce poznać bliżej. Po kliknięciu w interesujący model zostaje przekierowany do odpowiedniej podstrony produktowej, gdzie opisane są wszystkie parametry samochodu.
Ponadto zmniejszono rozmiar głównego banneru umieszczonego w górnej części serwisu i wprowadzono dodatkowe strzałki nawigacji, co z punktu widzenia user experience podpowiada użytkownikowi kolejne kroki. Według Katarzyny Smok, która koordynuje prace związane z wdrożeniem, zmiany są zdecydowanie na plus.

Układ jest bardziej intuicyjny dla użytkownika. W modyfikacji strony marki Dacia cenne są dla nas doświadczenia z pracy przy serwisach Renault. Jest to dobry przykład, jak korzystać z dobrych praktyk projektowych w ramach Grupy.

mówi Katarzyna Smok, Content Management Specialist w MakoLab.

Nowy wygląd menu na stronie dacia.pl

Nowy wygląd menu na stronie dacia.pl

Nowy wygląd menu na stronie dacia.hu

Nowy wygląd menu na stronie dacia.hu

Nowy wygląd menu na stronie dacia.sk

Nowy wygląd menu na stronie dacia.sk

Nowy wygląd menu na stronie dacia.cz

Nowy wygląd menu na stronie dacia.cz

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

170824_Dacia_MakoLab_inf.pras.docx

docx | 125 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

temu

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.
Ceramika Paradyż z nową witryną autorstwa MakoLab

temu

Opublikowana została nowa strona internetowa czołowego producenta ceramiki i gresu - Ceramiki Paradyż. Za jej realizację oraz działania związane z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
MakoLab autorem nowej odsłony serwisu kulinarnego Uwielbiam.pl od Grupy Maspex

temu

Od początku września, zarówno pasjonaci, jak i początkujący entuzjaści gotowania mają do dyspozycji całkowicie odmieniony serwis Uwielbiam.pl. To innowacyjne miejsce wirtualnych spotkań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Tysiące przepisów i porad, a to wszystko w formie unikalnego narzędzia, którego nie było dotychczas na rynku. Za nową koncepcję graficzną serwisu i wdrożenie odpowiada agencja MakoLab.
MakoLab i Renault na Bliskim Wschodzie – wdrożenie nowej wersji witryny Renault w Iranie

temu

MakoLab zgodnie z planem zakończył kolejną realizację dla marki Renault. Tym razem wykonał pełne wdrożenie nowej witryny w Iranie z wykorzystaniem kluczowych autorskich rozwiązań.

Integracja LMT z SAP na potrzeby Renault na Bliskim Wschodzie - prosta i sprawna obsługa klienta

Na zlecenie naszego klienta Renault w Arabii Saudyjskiej wykonaliśmy integrację instalacji autorskiego narzędzia MakoLab, Lead Management Tool, z oprogramowaniem SAP. To pierwsza tego typu realizacja w regionie Middle East. Zaproponowane przez MakoLab rozwiązanie znacznie ułatwia pracę importerom z Arabii Saudyjskiej umożliwiając posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu. W efekcie podnosi to jakość obsługi klientów.