Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.

English version
Stworzona przez MakoLab aplikacja 3D Furniture Configurator jest pomocnym narzędziem w urządzeniu powierzchni mieszkania czy biura. W praktyce była już wykorzystywana na największych targach meblarskich w Europie – w Brukseli, Paryżu i Kolonii i zebrała wiele pozytywnych recenzji. Docelowo ma pomóc sieciom dystrybucyjnym w sprzedaży poprzez bardzo realistyczną prezentację mebli klientom. Aplikacja umożliwia konfigurację mebli łącznie ze zmianą wszystkich dostępnych parametrów (rodzaj materiału, przeszycia, kolor, akcesoria). Dzięki możliwości wyświetlania tych modeli w trybie AR, można wybrane przez siebie meble zwizualizować w dowolnej przestrzeni. Na tej podstawie, klient może już w punkcie sprzedaży stworzyć unikalny mebel, który postawi w swoim domu lub biurze.
Poldem dzięki panelowi administracyjnemu ma pełną kontrolę nad tym, co jest wyświetlane w aplikacji – może zmieniać wyświetlane grafiki promocyjne poszczególnych kolekcji w dowolnym momencie. Dzięki temu sprzedawcy od razu mają dostęp do najpopularniejszych kolekcji lub nowości wprowadzanych na rynek. Aplikacja pozwala również  na zarządzanie cennikami poszczególnych kolekcji oraz dostosować wyświetlane treści w zależności od potrzeb rynkowych danego kraju. Sprzedawcy mogą także w czasie rzeczywistym konfigurować meble wspólnie z klientem i przesyłać gotowe zamówienie bezpośrednio do systemu sprzedażowego dystrybutora, który będzie realizował zamówienie.

Zobacz, jak działa aplikacja

Konfigurator mebli 3D stanowić będzie niewątpliwie znaczne udogodnienie w procesie decyzyjnym naszych klientów, a jednocześnie usprawni wysoce działalność firmy w obszarze promocji i sprzedaży. Wierzę głęboko, że produkt okaże się przełomem w zakresie dotychczas dostępnych form przestrzennej prezentacji mebli, a jednocześnie będzie mieć kluczowe znaczenie jako czynnik napędowy w rozwoju firmy przez lata.

mówi David Lhomme, prezes Poldem

Aplikacja jest oparta na silniku Unity. Działa na tabletach oraz na telewizorach dotykowych. W jej rozwoju bierzemy pod uwagę wykorzystanie technologii AR, żeby każdy użytkownik mógł za pomocą aplikacji zobaczyć, jak te meble będą wyglądały w jego domu lub biurze, zanim je kupi.

mówi Dominik Smajek, Head of Mobile w MakoLab

Groupe Poldem to lider na polskim rynku mebli tapicerowanych. Realizuje sprzedaż eksportową na dużą skalę w Europie Zachodniej i Skandynawii. Rozwija działalność w Polsce oferując szeroki wybór mebli salonowych w oryginalnym, często unikalnym na skalę europejską wzornictwie, o wysokiej jakości i szlachetnym, precyzyjnym wykończeniu.
Możliwości aplikacji i wykorzystywanej przez nią technologii AR będą prezentowane także na Targach Mebli w Poznaniu, które odbędą się w dniach 6-9 marca 2018.

Zobacz case study

Zobacz, co zrobiliśmy dla Groupe Poldem

Zobacz, co zrobiliśmy dla Groupe Poldem

English version
Załączniki

Pobierz wszystkie

180206_MakoLab_Poldem_informacja_prasowa.docx

docx | 126 KB

Pobierz
Poldem_2_grafika.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Poldem_1.jpg

grafika | 2,13 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W 100% elektryczne Renault ZOE w widoku 360 dzięki Virtual Car 360 Player

Na ulicach największych miast Polski można spotkać w 100% elektryczne Renault ZOE w barwach Traficara, z zasięgiem 300 km – największym w swojej klasie, w ramach specjalnej akcji Roadshow ZOE. Dzięki stworzonemu przez MakoLab Virtual Car 360 Player użytkownicy mogą zobaczyć jego prezentację 360 w kilku widokach online i sprawdzić poszczególne funkcje zanim usiądą za kierownicą.
Nowa wersja emulatora aplikacji R-Link2 dla Renault

MakoLab stworzył nową wersję emulatora R-Link dla Renault. R-Link2 emulator – bo tak brzmi pełna nazwa nowej wersji rozwiązania – to aplikacja webowa symulująca pracę systemu multimedialnego R-Link2, dostępnego w samochodach marki Renault. Jest ona szczególnie użyteczna dla potencjalnych partnerów biznesowych, gdyż umożliwia prezentację możliwości systemu dostępnego w samochodach Renault. Skorzystają z niej także klienci, którzy będą chcieli nauczyć się korzystać z systemu.
MakoLab promuje w Internecie markę Krotoski – Cichy

W czerwcu ruszyła kampania AdWords marki Krotoski – Cichy, autoryzowanego dealera marek Audi, Volkswagen i Volkswagen Użytkowe oraz Partnera serwisowego Škody. Za realizację działań promocyjnych w Internecie odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
Ceramika Paradyż z nową witryną autorstwa MakoLab

Opublikowana została nowa strona internetowa czołowego producenta ceramiki i gresu - Ceramiki Paradyż. Za jej realizację oraz działania związane z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.