Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Kopiuj tekst

Konfigurator mebli w 3D dla marki Poldem – aplikacja mobilna

Opublikowany

Branża meblarska inwestuje w nowe technologie. Aby dostosować się do wymagań nowoczesnych konsumentów chcących korzystać z rozwiązań jakie oferuje współcześnie technologia, Groupe Poldem zdecydowała się na stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie wspierała proces sprzedaży mebli w salonach należących do sieci. Partnerem technologicznym projektu została agencja technologiczno-marketingowa MakoLab.

Stworzona przez MakoLab aplikacja 3D Furniture Configurator jest pomocnym narzędziem w urządzeniu powierzchni mieszkania czy biura. W praktyce była już wykorzystywana na największych targach meblarskich w Europie – w Brukseli, Paryżu i Kolonii i zebrała wiele pozytywnych recenzji. Docelowo ma pomóc sieciom dystrybucyjnym w sprzedaży poprzez bardzo realistyczną prezentację mebli klientom. Aplikacja umożliwia konfigurację mebli łącznie ze zmianą wszystkich dostępnych parametrów (rodzaj materiału, przeszycia, kolor, akcesoria). Dzięki możliwości wyświetlania tych modeli w trybie AR, można wybrane przez siebie meble zwizualizować w dowolnej przestrzeni. Na tej podstawie, klient może już w punkcie sprzedaży stworzyć unikalny mebel, który postawi w swoim domu lub biurze.
Poldem dzięki panelowi administracyjnemu ma pełną kontrolę nad tym, co jest wyświetlane w aplikacji – może zmieniać wyświetlane grafiki promocyjne poszczególnych kolekcji w dowolnym momencie. Dzięki temu sprzedawcy od razu mają dostęp do najpopularniejszych kolekcji lub nowości wprowadzanych na rynek. Aplikacja pozwala również  na zarządzanie cennikami poszczególnych kolekcji oraz dostosować wyświetlane treści w zależności od potrzeb rynkowych danego kraju. Sprzedawcy mogą także w czasie rzeczywistym konfigurować meble wspólnie z klientem i przesyłać gotowe zamówienie bezpośrednio do systemu sprzedażowego dystrybutora, który będzie realizował zamówienie.

Zobacz, jak działa aplikacja

Konfigurator mebli 3D stanowić będzie niewątpliwie znaczne udogodnienie w procesie decyzyjnym naszych klientów, a jednocześnie usprawni wysoce działalność firmy w obszarze promocji i sprzedaży. Wierzę głęboko, że produkt okaże się przełomem w zakresie dotychczas dostępnych form przestrzennej prezentacji mebli, a jednocześnie będzie mieć kluczowe znaczenie jako czynnik napędowy w rozwoju firmy przez lata.

mówi David Lhomme, prezes Poldem

Aplikacja jest oparta na silniku Unity. Działa na tabletach oraz na telewizorach dotykowych. W jej rozwoju bierzemy pod uwagę wykorzystanie technologii AR, żeby każdy użytkownik mógł za pomocą aplikacji zobaczyć, jak te meble będą wyglądały w jego domu lub biurze, zanim je kupi.

mówi Dominik Smajek, Head of Mobile w MakoLab

Groupe Poldem to lider na polskim rynku mebli tapicerowanych. Realizuje sprzedaż eksportową na dużą skalę w Europie Zachodniej i Skandynawii. Rozwija działalność w Polsce oferując szeroki wybór mebli salonowych w oryginalnym, często unikalnym na skalę europejską wzornictwie, o wysokiej jakości i szlachetnym, precyzyjnym wykończeniu.
Możliwości aplikacji i wykorzystywanej przez nią technologii AR będą prezentowane także na Targach Mebli w Poznaniu, które odbędą się w dniach 6-9 marca 2018.
Poldem_2_grafika.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Poldem_1.jpg

grafika | 2,13 MB

Pobierz
180206_MakoLab_Poldem_informacja_prasowa.docx

docx | 126 KB

Pobierz
Poldem_2_grafika.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ceramika Paradyż z nową witryną autorstwa MakoLab

temu

Opublikowana została nowa strona internetowa czołowego producenta ceramiki i gresu - Ceramiki Paradyż. Za jej realizację oraz działania związane z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek odpowiada agencja technologiczno – marketingowa MakoLab.
MakoLab autorem nowej odsłony serwisu kulinarnego Uwielbiam.pl od Grupy Maspex

temu

Od początku września, zarówno pasjonaci, jak i początkujący entuzjaści gotowania mają do dyspozycji całkowicie odmieniony serwis Uwielbiam.pl. To innowacyjne miejsce wirtualnych spotkań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Tysiące przepisów i porad, a to wszystko w formie unikalnego narzędzia, którego nie było dotychczas na rynku. Za nową koncepcję graficzną serwisu i wdrożenie odpowiada agencja MakoLab.
MakoLab i Renault na Bliskim Wschodzie – wdrożenie nowej wersji witryny Renault w Iranie

temu

MakoLab zgodnie z planem zakończył kolejną realizację dla marki Renault. Tym razem wykonał pełne wdrożenie nowej witryny w Iranie z wykorzystaniem kluczowych autorskich rozwiązań.
Integracja LMT z SAP na potrzeby Renault na Bliskim Wschodzie - prosta i sprawna obsługa klienta

temu

Na zlecenie naszego klienta Renault w Arabii Saudyjskiej wykonaliśmy integrację instalacji autorskiego narzędzia MakoLab, Lead Management Tool, z oprogramowaniem SAP. To pierwsza tego typu realizacja w regionie Middle East. Zaproponowane przez MakoLab rozwiązanie znacznie ułatwia pracę importerom z Arabii Saudyjskiej umożliwiając posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu. W efekcie podnosi to jakość obsługi klientów.