Jak poprawić czas i wydajność pracy z dostawcami komponentów do opakowań poprzez usprawnienie procesu awizacji transportu do fabryk? Amcor – globalny lider w rozwoju i produkcji wysokiej jakości, przyjaznych środowisku opakowań, postanowił wykorzystać do tego aplikację mobilną GatePass, która została stworzona przez specjalistów z MakoLab. Obecnie realizuje ponad 80% procesów awizacji w Amcor oraz miesięcznie odnotowuje ponad 1000 ładunków.
Celem klienta była optymalizacja czasu i wydajności pracy z dostawcami. Jako firma dostarczająca opakowania do wielu miejsc na całym świecie, Amcor mierzył się z wieloma wyzwaniami, jak np. usprawnienie pracy portierni poprzez zmniejszenie liczby pomyłek (np. podstawianie samochodów niezgodnie z awizacją), przestojów, etc., pełne wykorzystanie zasobów (m.in. ramp, doków, parkingów, etc.).
Wcześniej zgłoszenie awizacji następowało drogą mailową i wymagało zaangażowania kilku osób - po stronie zleceniodawcy, firmy transportowej oraz producenta. Z kolei wszystkie działania związane z rejestracją awizacji, wjazdem i rozładunkiem czy załadunkiem towaru, czy proces zamknięcia awizacji, również były odnotowywane w formie mailowej lub papierowej. To wszystko sprawiało, że działania były mało elastyczne, zajmowały znacznie więcej czasu oraz angażowały wiele osób.
Amcor postanowił wykorzystać nowe technologie, by usprawnić i maksymalnie uprościć procesy w firmie. W ten sposób powstała rozbudowana aplikacja automatyzująca cały proces awizacji dostaw – od zgłoszenia transportu w intuicyjnym formularzu, poprzez obsługę przyjęcia dostawy, aż po zakończenie załadunku i rejestrację wyjazdu transportu z terenu fabryki. Została wyposażona w wiele funkcjonalności pozwalających na sprawne i elastyczne zarządzanie oraz monitoring ogromnej ilości zgłoszeń.
Dzięki zastosowaniu aplikacji poprawiła się płynność obsługi dostaw oraz zwiększyła się wydajność magazynów. Udało się także znacznie ograniczyć czas potrzebny na awizację dostawy, a także liczbę osób zaangażowanych w cały proces, które musiały zajmować się ustaleniem terminu, miejsca i kolejności obsługi załadunków/rozładunków. Teraz – w przyjaznym formularzu i z minimalną ilością informacji - awizację zgłasza tylko jedna osoba po stronie dostawcy. Szybkość realizacji procesu i możliwość reagowania na zmiany w czasie rzeczywistym przyczyniły się do poprawy relacji z klientami poprzez zaangażowanie ich w nowy, usprawniony proces awizacji, a także odciążenie kontrahentów od pracy związanej z organizacją awizacji ich dostaw.
Potrzebujesz aplikacji, która pomoże Ci w prowadzeniu biznesu? Skontaktuj się z nami!